Dylatacja podłogówki

28 października 2016 1 min czytania

Dylatacja podłogówki

Category : Ogrzewanie

Dylatacja ogrzewania podłogowego

W tym poście dowiesz się co to jest dylatacja podłogówki, czemu służy i dlaczego jest niezbędna w przypadku instalacji ogrzewania podłogowego.

 


 

Jednym z ważniejszych etapów montażu ogrzewania podłogowego jest instalacja profilu dylatacyjnego i taśmy brzegowej.

Te dwa elementy oddzielają wylewkę od ścian bocznych i stanowią swego rodzaju ochronę przed wzajemnym oddziaływaniem na siebie podłoża i ściany. Dlaczego w ogóle podłoże może naciskać na ścianę?

Pod wpływem temperatury, wylewka się rozszerza, zwiększa swoją objętość. Gdyby stykała się bezpośrednio ze ścianą, mogłoby dojść do pęknięć podłogi lub ściany. Dlatego w miejsce gdzie podłoga dochodzi do ściany, konieczne jest zamontowanie profilu dylatacyjnego i taśmy brzegowej, która zamortyzuje nacisk pochodzący z rozszerzającej się wylewki.

Dzięki dylatacji i taśmie brzegowej zarówno podłoga jak i ściany są bezpieczne, a wylewka bez konsekwencji może pracować pod wpływem ciepła pochodzącego z ogrzewania podłogowego.

Zobacz film, w którym nasz ekspert obrazowo tłumaczy jak działa dylatacja i taśma brzegowa.

Więcej na temat instalacji ogrzewania podłogowego dowiesz się z pozostałych postów na naszym blogu Antykaloryfer.pl i z naszej oficjalnej strony internetowej www.sandersystem.pl

Masz pytania? Napisz do nas!