Grubość wylewki betonowej w podłogówce

12 listopada 2016 0 min czytania

Grubość wylewki betonowej

Category : Ogrzewanie

Jaka powinna być grubość wylewki?

Stosowanie betonowej wylewki w ogrzewaniu podłogowym jest źródłem wielu pytań. Szczególnie ważnym zagadnieniem jest grubość owej wylewki.

 


 

W przypadku ogrzewania podłogowego, grubość wylewki jest szczególnie istotna. Warstwa betonu znajdująca się nad rurami grzewczymi, według polskich standardów, powinna wynosić minimum 4,5cm.

Jeżeli poziom wylewki jest niższy mogą pojawić się pęknięcia oraz problem nierównomiernego rozkładu temperatury na podłodze. Z kolei zbyt gruba wylewka, stanowi barierę dla przepływu ciepła na powierzchnię podłogi. Ponadto strop zostaje niepotrzebnie dociążony.

Betonowa wylewka w przypadku ogrzewania podłogowego powinna być nie za niska i nie za wysoka. Trzymanie się wytyczonych standardów umożliwi korzystanie z ogrzewania podłogowego w 100% bez narażenia swojej przestrzeni na uszczerbki czy nieprawidłowe działanie podłogówki.

Więcej na temat instalacji ogrzewania połogowego dowiesz się z pozostałych postów na naszym blogu Antykaloryfer.pl i z naszej oficjalnej strony internetowej www.sandersystem.pl

Masz pytania? Napisz do nas!