Nożyce do rur PEX/PERT

8 września 2016 1 min czytania

Nożyce do rur PEX/PERT

Category : Ogrzewanie

Precyzyjne cięcie rur

Instalacja ogrzewania podłogowego wbrew pozorom jest bardzo prosta i z pewnością poradzi sobie z nią każdy fan majsterkowania. Wymaga ona jednak specjalnych narzędzi, które ułatwiają montaż.

 

Aby sprawnie i bezproblemowo zamontować instalację ogrzewania podłogowego, potrzebujemy oprócz dobrych chęci, narzędzi, które zdecydowanie ułatwią pracę. Jednym z takich narzędzi są nożyce do cięcia rur.

Przewody rurowe poprowadzone pod warstwą wylewki betonowej czy też anhydrytowej, wymagają odpowiedniego docięcia w zależności od ogrzewanej powierzchni. W prawidłowym przecięciu rur, pomagają specjalne nożyce, które nie sprawią, że rura po przecięci będzie zniekształcona. Należy pamiętać, że rura będzie podłączona do rozdzielacza, który stanowi mechanizm sterujący naszego ogrzewania podłogowego. Zmiażdżona lub w inny sposób zniekształcona rura, uniemożliwi prawidłowe przymocowanie jej do rozdzielacza.

W powyższym filmie, nasz fachowiec pokazuje, jak prawidłowo przeciąć rurę przewodową w ogrzewaniu podłogowym.

Odpowiednie nożyce oferujemy w naszym katalogu produktów. Narzędzie tego typu z pewnością przyda się nie tylko w przypadku instalacji podłogówki i powinno znaleźć się w warsztacie każdego majsterkowicza.

Więcej na temat instalacji ogrzewania podłogowego, dowiesz się z pozostałych postów na naszym blogu Antykaloryfer.pl i z naszej strony internetowej www.sandersystem.pl

Masz pytania? Napisz do nas!