Ogrzewanie dla alergików

8 września 2016 1 min czytania

Ogrzewanie dla alergików

Category : Ogrzewanie

Ogrzewanie podłogowe a alergia

Jeśli jesteś alergikiem uczulonym na kurz, okres grzewczy może być dla Ciebie wyjątkowo uciążliwy. Budujesz lub remontujesz dom? Przemyśl poważnie sprawę ogrzewania. Poniżej dowiesz się jakie ogrzewanie będzie najlepsze dla Twojego domu.

 

Tradycyjne ogrzewanie grzejnikowe, ogrzewa daną przestrzeń punktowo. Duża temperatura pochodząca z rozgrzanego kaloryfera, powoduje cyrkulację powietrza, a co za tym idzie cyrkulację kurzu w pomieszczeniu.

Jak wiadomo, w skład kurzu wchodzi wiele elementów. Są to różnego rodzaju bakterie, roztocza, brud, martwy naskórek czy sierść i włosy. Wiele osób dość silnie reaguje na nadmierne zakurzenie i tworzą się reakcje alergiczne.

Rozgrzany kaloryfer, przypala kurz, a to z kolei jest znakomitym środowiskiem dla rozwijających się roztoczy.

Znakomitym rozwiązaniem dla alergików jest ogrzewanie podłogowe. Ciepło z podłogówki promieniuje. Rury grzewcze pod podłogą, rozprowadzone są na całej jej powierzchni, ciepło wydobywa się nie tak gwałtownie jak w przypadku działania kaloryferów. Dzięki temu silna cyrkulacja powietrza jest maksymalnie zniwelowana i kurz nie wznosi się po całym pomieszczeniu.

Podczas budowy lub remontu domu, zastanów się nad ogrzewaniem podłogowym. Niesie ono wiele korzyści, a te zdrowotne są szczególnie istotne.

O innych zaletach ogrzewania podłogowego dowiesz się z pozostałych postów na naszym blogu Antykaloryfer.pl i z naszej strony internetowej www.sandersystem.pl

Masz pytania? Napisz do nas!