Podłoga na ogrzewanie podłogowe

3 października 2016 1 min czytania

Podłoga na ogrzewanie podłogowe

Category : Ogrzewanie

Czy każda podłoga będzie odpowiednia do ogrzewania podłogowego? Producenci podłóg, w trosce o klienta, zadbali o to aby nie rezygnować z wymarzonej podłogi ze względu na np. niską przepuszczalność ciepła.

 


 

Na rynku pojawiło się wiele podłóg przygotowanych specjalnie z myślą o ogrzewaniu podłogowym. Producenci podłóg, podążają za modą i chcąc nadążyć za trendami. Produkują podłogi będące świetnym przewodnikiem ciepła i jednocześnie trafiające nawet w najbardziej wyszukane gusta klientów.

Wydajność ogrzewania podłogowego, w dużym stopniu zależy od okładziny jaką zastosujemy, czyli potocznie mówiąc podłogi. Podłogi drewniane, słabiej przewodzą ciepło niż posadzki ceramiczne czy kamienne. Jednakże nie oznacza to, że w całym domu chcąc mieć podłogówkę, musimy położyć płytki ceramiczne. Producenci płytek stanęli na wysokości zadania i stworzyli podłogi drewniane o wysokim współczynniku przewodzenia ciepła.

Jeśli marzysz o drewnianej podłodze, nie musisz z niej rezygnować. Nie musisz też zwiększać parametrów grzewczych Twojej podłogówki, podnosząc jednocześnie koszty. Wystarczy zagłębić się w propozycje producentów podłóg i wybrać odpowiednią dla siebie.

Więcej na temat ogrzewania podłogowego dowiesz się z pozostałych postów na naszym blogu Antykaloryfer.pl i z naszej oficjalnej strony internetowej www.sandersystem.pl

Masz pytania? Napisz do nas!